• Mikrusy na Kolosach - 2014 -
  • Midgets at Colosse - 2014 -

Mikrusy na Kolosach

Wtorek, 11 marca 2014 rok, godzina 22:51 Autor: Mama

Można nie wiedzieć, więc wyjaśnię: Kolosy to popularna nazwa Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Odbywa się co roku w Gdynia Arena i w ciągu trzech dni każdy może tam wejść i uczestniczyć w prezentacjach najciekawszych wypraw minionego roku. No prawie każdy, bo od ok godziny 12 jest już taki tłum, że przed wejściem ustawia się długa kolejka, w której czeka się, aż zwolnią się jakieś miejsca w środku. Czyli generalnie ta kolejka prawie stoi w miejscu, a jej koniec tylko się wydłuża. Na szczęście my mamy dwa naturalne budziki i nie było dla nas problem być tam wcześniej i wejść w związku z tym beż żadnych kolejek. Mocno jednak zastanawialiśmy się na wyjściem, bo na powrót nie było już szans.

Nie dziwi fakt, że jest takie zainteresowanie imprezą. Mnóstwo ciekawych ludzi opowiada i wyświetla zdjęcia, bądź krótkie filmy o przygodach z każdej części świta. Między innymi były prezentowane wyprawy odbyte z dziećmi, i to malutkimi, niektóre dość ekstremalne. Naprawdę warto tam być!

Od siebie chcę dodać, że jest to impreza przyjazna dzieciom. Można wejść z wózkiem. Duży ekran i świetne nagłośnienie umożliwiają swobodne poruszanie się oraz rozmowę podczas pokazów. Świetne rozwiązanie to wyznaczone miejsca pod ścianami, w których można "rozbić legowisko" i tak też zrobiliśmy my. Jak z resztą sporo innych osób z dziećmi. Poza tym było stoisko księgarni Bookafka, z bardzo miłą obsługą, gdzie chwilami zawieszaliśmy się, żeby poczytać dzieciom książki i, które prowadziło zapisy na warsztaty teatralno-plastyczne organizowane przez Wydawnictwo EneDueRabe
dla dzieciaków. Tam też się wybraliśmy. Na miejscu był także niewielki bufet, w którym można było odsapnąć i zjeść niedrogi ciepły posiłek.

Na Kolosach spędziliśmy prawie cały piątek, ale w sobotę po kilku godzinach dzieci już dostawały bzika, a niedzielę sobie odpuściliśmy. I tak sporo zobaczyliśmy, zaczerpnęliśmy inspiracji i było to ciekawe doświadczenie. Poniżej kilka zdjęć, które udało się zrobić.

Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach


Mikrusy na Kolosach